Borbet sú čistokrvné športové disky s ktorými isto upútate

Každý automobilový nadšenec už isto videl nejedno video, kde je továrenský superšport doslova ponížený na diaľnici vytuneným hot hatchom, alebo iným autom, o ktorom by ste nikdy nepovedali, že by mohlo konkurovať Lamborghini alebo M-kovému BMW. Tieto doma v garáži nabúšené atuá majú často veľmi originálny dizajn. Ako prvé udrú do očí kolesá. Je veľká šanca, že hrdina spomínaných videí mal gumy obuté práve na borbet diskov. Pri letmom pohľade na ich produkotvé porfólio môžete mať pocit, že ste sa ocitli v počítačovej moto hre a práve si konfigurujete svoj stroj na pouličné preteky. Disky Borbet však ponúkajú viac ako len tuningové disky.

Spoločnosť Borbet funguje už od roku 1881, čo je už takmer 140 rokov. Pán Gustav Borbet založil rodinnú firmu, ktorá vytrvala dodnes. A Borbetovci jú stále vlastnia a vedú. Spoločnosť sa stará aj o udržateľnosť a ekológiu. Nakoľko jej zákazníci sú nadšení petrolheadi, Borbet robí čo môže,aby prispela k lepšiemu životnému prostrediu. Ale poďme spat k tomu hlavnému. Ku krásnym hliníkovým diskom.

Na vrchole rebríčka stojí Borbet Premium. Naozaj umelecké diela, krásne disky ktoré zvýraznia tvary auta. Napríklad Borbet S si viem predstaviť na ktoromkoľvek modely Audi RS. V červeno čiernej farbe sú akoby namieru urobené na čiernu Audi RS6.

Borbet S

Borbet Sports sú presne tými nádhernými tuningovými šialenosťami, ktoré môžeme vidieť na upravených autách. Napríklad model GTY by krásne sedel na Golfe GTI. Alebo ešte lepšie na takom BMW E46.

Borbet GTY

Pre konzervatívnejšie typy je tu potom rada Borbet Classic a Borbet Commercial Wheels. Decentné, elegantné disky. Nebudú tak kričať “aha pozri na mňa” ako Sports, ale stále dodajú Vášmu autu imidž rýchleho auta.

Skrátka, akékoľvek z diskov Borbet dajú Vašim susedom a kamáratom chrobáka do hlavy. Keď sa pozrú na Vaše auto a potom na svoje, poškrabú sa po hlave a povedia si že je na čase troška investovať do kolies.