Do Turecka za polovicu

Turecko ohúrilo už nie jedného cestovateľa. Táto krajina s rozlohou takmer deväťsto tisíc kilometrov štvorcových, čo je asi pätnásťkrát viac ako má Slovensko, sa v posledných rokoch stala veľmi populárnou destináciou. Ak by ste chceli takúto exotiku zažiť na vlastnej koži, no vaša finančná situácia nie je najružovejšia, využite Turecko ultra last minute happytravel.sk . touto formou vás môže vaša dovolenka vyjsť až o polovicu lacnejšie.

Pohľad na oceán z okna lietadla
 
Čo znamená ultra last minute? Na rozdiel od klasickej dovolenky, sa na túto musíte vybrať za pomerne kratší čas. Vo všeobecnosti platí jedno pravidlo, a to, že čím menej času máte, tým je dovolenka lacnejšia. V ponuke cestovných kancelárii môžete naraziť napríklad na dovolenku, pri ktorej sa musíte zbaliť a odletieť do dvadsiatich štyroch hodín. Ak si niečo také neviete predstaviť, nezúfajte. Väčšinou ide o omnoho dlhší čas, konkrétne približne týždeň. Na druhej strane máte výbornú príležitosť na spontánne dobrodružstvo. Ako to už v živote býva, neplánované veci, zvyknú vyjsť najlepšie. Predstavte si, že sa na dovolenku chystáte pol roka, priletíte na miesto a počasie počas celého týždňa vám nedovolí poriadne vyjsť z hotelovej izby. Nepríjemné však? Ak však za dovolenku zaplatíte o polovicu menej a navyše sa na ňu nebudete pripravovať ako blázni, horšie počasie vás určite až tak nevyvedie z miery.
 
Pláž v tureckej alanyi
Malé porovnanie
 
Aby ste si mohli vytvoriť lepšiu predstavu o tom, koľko môžete ušetriť, uvedieme si malý príklad. Sedem dňová dovolenka pre jednu osobu v tureckej destinácii Alanya s all inclusive stravou a spätnou letenkou, by vás vyšla na približne sedemsto eur. Ak by ste si však vybrali ultra last minute dovolenku, s odletom za desať dní od dátumu zakúpenia, zaplatili by ste o viac ako tridsať percent menej, teda asi štyristopäťdesiat eur. Výhodné však? Ušetriť môžete samozrejme aj viac. Pri niektorých zájazdoch sa cenový rozdiel pohybuje až na štyridsiatich, či päťdesiatich percentách.