Pri ketodiéte sa nemusíte obávať hladu

Púšťate sa do veľkej životnej zmeny? Hovoríme o chudnutí a konkrétne o ketónovej diéte. Áno, chudnutie nie je jednoduché a aj keď mnohí tvrdia, že bielkovinová diéta nie je vôbec náročná, verte, že to nie je ani med lízať. Jedla budete mať dosť, obmedzovaniu sa však nevyhnete. Aby ste sa počas dodržiavania diéty cítili čo najkomfortnejšie, mali by ste sa snažiť o to, aby bol váš jedálniček čo najpestrejší. Verte, že aj medzi bielkovinovými jedlami, je toho na výber naozaj veľa.
 Párky na hromade zeleniny.jpg

Bielkovinové jedlá, ktoré vás prekvapia

 
Múka či zemiaky sú pri ketónovej diéte zakázané. Preto vás asi prekvapí, že už od prvej fázy, môžete bez výčitiek svedomia a porušenia vášho stravovacieho režimu, jesť také dobroty, ako sú napríklad párky s pučenými zemiakmi https://www.prodietix.sk/parky-s-pucenymi-zemiakmi, snehové pusinky, zemiakové placky či kulajdu. Áno, aj takéto chutné dobroty nájdete medzi bielkovinovými jedlami.
 

Obohaťte ho zeleninou

 
Ak si začnete zisťovať o bielkovinovej diéte, všade narazíte na jednu a tú stú vec, a to, že musíte jesť množstvá zeleniny. Verte, že aj keď ste doteraz zeleninu nemali úplne v obľube, teraz ju začnete mať naozaj radi. Výhodou zeleniny je najmä to, že ju môžete jesť v neobmedzenom množstve. Na druhej strane si dajte pozor na to, aby ste ňou nenahrádzali predpísané bielkovinové pokrmy. Tých musíte za deň zjesť päť (poprípade štyri – záleží to od konkrétneho nastavenia diéty), a to za každých okolností.
 Päť tanierov s rôznymi pokrmami na čiernom pozadí.jpg

Hlad je skrytý smäd

 
Jedálniček si môžete spestriť aj nápojmi. Veď viete, ako sa hovorí, že hlad je v skutočnosti zatajený smäd. Bohužiaľ, ovocné šťavy si dopriať nebudete môcť. Bylinkové čaje, zelený čas, káva alebo šťavy zo zeleniny, tie so môžete dávať koľko len chcete. Mimochodom, práve tekutiny sú pri bielkovinovej diéte extrémne dôležité. Preto si ráno pripravte niečo chutné na pitie, fľašu majte po ruke celý deň a keď na vás príde pocit hladu, tak sa do sýtosti napite.