Tuhé mydlá

Hovorí sa, že už vyšli z módy, no v posledných rokoch to vyzerá na pravý opak. Sprchové gély sú väčšinou balené v plastových fľašiach, ktorým sa mnohí z nás vyhýbajú. Dôvodom je ekologické zmýšľanie, je predsa všeobecne známe, že plastový odpad je ťažko rozložiteľný, ba až nerozložiteľný, preto by sme ho mali obmedziť na minimum. Mydlá bývajú zabalené v biologicky rozložiteľných materiáloch, akým je napríklad papier, takže vďaka nim nevytvárate ďalší odpad.
Momentálne ich je na trhu nespočetné množstvo, vyberie si skutočne ktokoľvek. Nájdete ich v každej drogérii, no môžete si zvoliť aj možnosť podporiť lokálnych výrobcov. Tých máme na Slovensku mnoho, a ich produkty sú veľmi kvalitné. Jedná sa o ľudí, ktorých ich práca baví a vkladajú do nej srdce. Snažia sa ponúknuť vám čo najlepšie výrobky, neustále vyvíjajú nové spôsoby, ako ich ešte viac vylepšiť. Poobzerajte sa na eshopoch, budete skutočne prekvapení, koľko slovenských výrobcov v tejto oblasti objavíte.

sprcha

Za výrobou mydla stojí dobré poznanie chémie, ale aj znalosť prírodných ingrediencií ako sú bylinky, koreniny a podobne. Vďaka jedinečnej kombinácii správnych ingrediencií môže vzniknúť mydlo určené na špecifický typ pokožky, či dokonca na umývanie vlasov. Dostupné sú aj čisté neparfumované mydlá, ktoré sú vhodné najmä na citlivú pokožku, sú ideálne pre deti. Veľmi populárnou prímesou sa v posledných rokoch stalo aktívne uhlie, ktoré má vskutku jedinečné účinky. Je skvelým bojovníkom proti akné, mastnej pleti, či upchatým pórom. Ak máte naopak suchú pleť, vyhľadajte výrobky s obsahom olejov, ktoré navrátia vašej pleti potrebnú hydratáciu.

kokosový olej

Vymeňte sprchové gély plné chémie za prírodné mydlá a nechajte sa zlákať ich výhodami. Na výber sa vám naskytnú vône od výmyslu sveta, môžete si nájsť svoju obľúbenú, a užívať si ju každý deň. Možno v nich nájdete dokonca také zaľúbenie, že si začnete vyrábať vlastné, ktoré vám bude nakombinované presne na mieru, nakoľko bude spĺňať všetky vaše potreby.

CategoriesNezařazené